IT Tesztautomatizálási szakértő

IT programozás, Fejlesztés

Feladatok
Felelős a szoftveralkalmazások teszteléséért, különös tekintettel a szoftver működőképességében, alkalmazhatóságában és használati biztonságában felmerülő hibák feltárására.
  • A tesztelés kiindulási stratégiájának tervezése
  • Tesztelési forgatókönyvek készítése az alkalmazott tesztelési módszertől függően
  • Tesztelési adatok előkészítése
  • Alkalmazások manuális és automatizált tesztelésének végzése
  • Hibák feltárása, feljegyzése és a megállapított hibák jelentése
  • Bejelentett hibák ismételt tesztelésének elvégzése
  • Megvalósított tesztek eredményeinek értékelése.
A felsorolt feladatok, így a tesztelési folyamat fokozatos automatizálásáról gondoskodik:
  • Ezzel a tesztforgatókönyveket számítógépek, szoftveres robotok hajtják végre, ezáltal gyorsabbak, hibamentesebbek, valamint a tesztek bármennyiszer megismételhetőek
  • Az automata tesztelő az üzleti igényeket megérti, és ennek megfelelően automata tesztforgatókönyveket állít elő,tipikusan valamilyen elterjedt programozási nyelven, pl. Python, Java, JavaScript, C#
  • A tesztforgatókönyvek előállításakor szükség lehet tesztadatok előállítására is
  •  Ismeri a különböző tesztautomatizálási eszközöket, és könnyen olvasható, karbantartható tesztforgatókönyveket állít elő
  • A tesztforgatókönyvek futtatásával automatikusan előáll a teszt jegyzőkönyv is
  • Aktívan kommunikál az üzleti területtel és a fejlesztőkkel is. Segít a teszteszköz beállításában és üzemeltetésében.

Elvárások
  • Legalább 1 év IT tesztelési tapasztalat
  • Tesztautomatizálási eszközök ismerete
  • Automatizálási tapasztalat
  • Jó problémamegoldási -és együttműködési készség;
  • Megbízhatóság, rugalmasság és precizitás
Szükséges képzettségek
  • Felsőfokú végzettség
Előnyök
  • Nagyvállalati gyakorlat ezen a területen
  • Telekommunikációs vállalatok működésének átfogó ismerete
Amit kínálunk
  • Határozatlan idejű munkaszerződés, hosszú távú stabil munkalehetőség
  • Felelősségteljes, szakmai kihívást nyújtó változatos, érdekes feladatok
  • Cafeteria juttatás a próbaidő után
  • Fiatalos légkör, modern munkakörnyezet
Munkavégzés helye
  • Budapest
Jelentkezési határidő
  • 2022-09-30